Vai atklātā tiesas sēdē izskatītā lietā pieņemts spriedums, ir vispārpieejama informācija, vai arī sakarā ar tā atrašanos arī TIS neanonimizētā veidā tā ir ierobežotas pieejamības informācija?
Portālā Manas tiesas publicēts daļēji anonimizēts Senāta 2019. gada 31. oktobra spriedums lietā Nr. SKC-316/2019. Nepievēršoties sprieduma argumentiem, motīviem un rezultātam, neizpratni raisa fakts, ka atbildētāja vārds un uzvārds portālā Manas tiesas nav anonimizēts, domājams, tāpēc vien, ka atbildētājs ir arī zvērināts advokāts – bet ne šajā lietā, kas ir vien izrietoša no atbildētāja profesionālās darbības.
Atbilstoši MK noteikumiem par tiesu informācijas publicēšanu mājaslapā internetā un tiesu nolēmumu apstrādi pirms to izsniegšanas, sagatavojot nolēmumu publicēšanai, datus, kas ļauj identificēt fizisko personu, dzēš, aizstājot personas vārdu un uzvārdu – ar brīvi izvēlētu latviešu alfabēta lielo burtu (burtu, ar kuru aizstāt personas vārdu un uzvārdu, izvēlas tā, lai nolēmumā minētās personas varētu atšķirt vienu no otras), taču dati par tiesnesi, prokuroru, zvērinātu advokātu, maksātnespējas procesa administratoru, zvērinātu notāru, tiesas piesēdētāju un tiesu izpildītāju netiek dzēsti vai aizsegti.
Vai šajā gadījumā anonimizācija ir veikta atbilstoši? Vai arī kāds, kurš ir atbildīgs par tiesas nolēmumu anonimizāciju, tiks saukts pie atbildības?